Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *