Rehabilitacja w połogu

Coraz to więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Korek analny z wibracjami

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, albowiem ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie należy później jak najczęściej powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *