Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *